Jak przygotować mieszankę paliwową do pilarki

Jak przygotować mieszankę paliwową do pilarki

Jeśli chcesz uruchomić dwusuwową piłę łańcuchową, musisz zmieszać olej i benzynę. Mieszanka ta pomoże Twojemu silnikowi pracować płynnie przy zmianach temperatury. Zapobiegnie również zatarciu. Niektórzy producenci zalecają stosowanie mieszanki paliwowej o stosunku 50:1. Musisz jednak być ostrożny i prawidłowo odmierzyć mieszankę.

Po pierwsze, będziesz potrzebował dobrego urządzenia pomiarowego i będziesz musiał znać dokładne proporcje oleju i gazu. Używanie niewłaściwego paliwa może zrujnować twoją maszynę. Nie chcesz dodać więcej oleju niż jest to konieczne, ale nie chcesz też zostawić zbyt mało w zbiorniku.

Kolejną rzeczą, której będziesz potrzebował jest stabilizator paliwa. Dzięki niemu wymieszane paliwo dłużej zachowa świeżość. Również połączenie benzyny i oleju powinno odbywać się w dobrze wentylowanym miejscu. Użycie słabej jakości paliwa może spowodować zatarcie się silnika.

Istnieje wiele różnych olejów do wyboru. Stihl i Husky to dwie z bardziej popularnych marek, ale będziesz musiał przeprowadzić kilka badań, aby znaleźć najlepszy. Niezależnie od tego, będziesz potrzebował kilka uncji oleju na każdy galon benzyny.

Większość dwusuwowych pił łańcuchowych pracuje na paliwie w stosunku 50:1. Aby uzyskać takie proporcje, potrzebujesz 89-oktanowego gazu i 2,6 uncji oleju. Dodanie większej ilości oleju może spowodować obniżenie liczby oktanowej, dlatego należy zachować ostrożność.

Dzisiejsze pilarki nie są tak kompatybilne ze starym paliwem jak kiedyś, więc nierzadko trzeba regularnie regulować gaźnik. Dodatkowo, odpowiedni rodzaj oleju może pomóc twojemu silnikowi w dłuższej pracy. Używanie oleju roślinnego może zastąpić ropopochodne smary do prowadnic/łańcuchów, ale ważne jest, aby przetestować swoją maszynę przed zanurzeniem się w nim.

Kiedy już wymieszasz swoją mieszankę, będziesz musiał wlać ją do zbiornika paliwa. Upewnij się, że zbiornik paliwa jest wypełniony w co najmniej 80%. Pozostawienie zbyt dużej ilości w zbiorniku może spowodować uszkodzenie łańcucha. Jeśli używasz profesjonalnej pilarki, pamiętaj, aby używać wysokiej jakości paliwa o liczbie oktanowej co najmniej 89.

Oprócz oczywistej mieszanki oleju i benzyny, będziesz chciał zadbać o inne rzeczy z listy. Pilarki łańcuchowe to duża inwestycja, więc nie chcesz zepsuć jej używając niewłaściwych rzeczy. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami producenta. Na przykład, jeśli zamierzasz użyć dwusuwu, sprawdź w instrukcji obsługi, jaki jest właściwy stosunek mieszanki.

Wreszcie, upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami dotyczącymi czyszczenia zbiornika paliwa. Dzięki temu nie będziesz mógł zahaczyć o łańcuch, a silnik nie będzie się przegrzewał. Idealnie byłoby, gdybyś czyścił zbiornik paliwa po każdym użyciu. Nawet jeśli nie jesteś na rynku nowej pilarki, warto poświęcić czas na prawidłowe wymieszanie paliwa.

Jak w przypadku każdego innego rodzaju elektronarzędzia, należy zachować ostrożność. Używanie niewłaściwego oleju i benzyny może być kosztownym błędem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *