Jak zrobić bukiet z sadzonek hortensji

Jak zrobić bukiet z sadzonek hortensji

Hortensje mogą stanowić wspaniały pokaz kwiatów w ogrodzie. Produkują duże kwiatostany, które mogą trwać miesiącami. Można je kupić w lokalnym centrum ogrodniczym, lub można je uprawiać samodzielnie. Jeśli chcesz je uprawiać, musisz znać kilka prostych kroków.

Zanim posadzisz hortensję, będziesz musiał przygotować glebę. Zrób dołek o średnicy około dwa do trzech razy większej od średnicy bryły korzeniowej hortensji. Umieść hortensję w dołku i przykryj wierzch cienką warstwą ziemi. Pomoże to chronić korzenie przed stresem cieplnym.

Gdy hortensja jest już gotowa do posadzenia, należy ją podlać. Najlepiej jest podlewać wcześnie rano lub późnym popołudniem. Nie należy podlewać zbyt mocno, bo liście zwiędną. Hortensja wypuści nowe pąki na wiosnę.

Kiedy będziesz gotowy do przycinania hortensji, usuń wszystkie martwe łodygi. Najlepiej zrobić to wczesną wiosną. Pozostawienie pędów na roślinie przez całą zimę sprawi, że będzie ona wyższa i mniej skłonna do wytwarzania nowych przyrostów. Jeśli jednak obawiasz się o uszkodzenie struktury kwiatowej, lepiej odciąć martwe gałęzie już teraz.

W przypadku hortensji, które jeszcze nie zakwitły, możesz przyciąć je do czasu, aż to nastąpi. Możesz to zrobić, wykonując poziome cięcie od czubka gałęzi. Należy pozostawić dwie pary liści na końcu gałęzi.

Należy również uważać na przycinanie dolnych liści gałęzi. Liście, które siedzą na spodzie łodygi, uniemożliwiają pobieranie wilgoci przez soki. Sok ten chroni roślinę przed chorobami grzybowymi.

Hortensje można również sadzić w pojemnikach. Ponadto, łatwiej będzie Ci utrzymać hortensje pod wodą, jeśli będą znajdować się w większych donicach. Większe pojemniki pozwolą na utrzymanie większej ilości ziemi, która pomoże wchłonąć więcej wody.

Jeśli używasz pojemnika do sadzenia hortensji, powinieneś użyć ściółki, aby pomóc zatrzymać wilgoć. Możesz także kupić nawóz startowy, aby zapewnić krzewom dobry start. Nawóz startowy powinien być organiczny i stymulować wzrost korzeni.

Do rozmnażania hortensji potrzebny jest kawałek pędu kwiatowego z dwoma lub trzema węzłami liściowymi. Łodyga powinna być przycięta pod kątem 45 stopni. Po ucięciu należy umieścić łodygę w kompoście do cięcia. Należy ją podlać, a następnie umieścić w przezroczystej plastikowej torbie.

Hortensje można uprawiać z nasion lub sadzonek. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie sadzonki będą żywotne. Dostępnych jest wiele hybryd, które mogą nie być wierne roślinie macierzystej. Dlatego należy unikać sadzenia hortensji z nasion.

Kiedy ścinasz hortensję, powinieneś najpierw zanurzyć łodygę w proszku ałunowym, aby usunąć nadmiar wilgoci. Proszek ałunowy można dostać w dziale z przyprawami w lokalnym sklepie spożywczym. Rozcieńczanie proszku z wrzącą wodą pomoże uszczelnić ałun. Na koniec można wysuszyć łodygę w gorącej wodzie przez 30 sekund przed umieszczeniem jej w chłodnym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *