Jak zrobić gładką podłogę betonową

Jak zrobić gładką podłogę betonową

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z konstrukcjediy.pl

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić gładką podłogę betonową, ważne jest, aby pamiętać, że proces wymaga czasu. Beton musi utwardzać się przez co najmniej 24 godziny, zanim zostanie nałożony. Ważne jest również, aby upewnić się, że jest wyrównany przed zastosowaniem epoksydu. Gdy powierzchnia jest wyrównana, można rozpocząć polerowanie betonu.

Możesz zastosować warstwę samopoziomującego związku lub ściągnąć podłogę, aby pomóc jej pozostać na poziomie. Jednak zawsze należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta. Pozwoli to zabezpieczyć powierzchnię i umożliwi prawidłowe wyschnięcie żywicy. Nałóż cienką warstwę produktu i pozwól jej wyschnąć przed chodzeniem po niej. W przypadku większych powierzchni użyj kielni elektrycznej lub kielni pacowej.

Używając młotka lub szpachli, można wypełnić wszelkie pęknięcia, które mogą być obecne w betonie. Bądź ostrożny, gdy to robisz, ponieważ może to uszkodzić podłogę. Ponadto, należy nosić rękawice, aby chronić swoje ręce. Po obszar jest wyrównany, to może być szczotkowane z miotłą sztywnego włosia, aby utworzyć antypoślizgowe wykończenie.

Użyj poziomicy, aby zaznaczyć miejsca na podłodze, które wymagają dodatkowego wyrównania. Alternatywnie, można narysować płaską deskę na wierzchu mokrego betonu. Przesuwając go w ruchu łukowym będzie wygładzić powierzchnię betonu. Po zakończeniu, można usunąć deskę.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z betonem, to jest dobry pomysł, aby naprawić go, zanim miał szansę stwardnieć. Żel epoksydowy może być użyty do naprawy uszkodzonych miejsc, ale trzeba pozwolić mu wyschnąć przez co najmniej 12 do 24 godzin. Ponadto ważne jest, aby nosić ochronę oczu i dróg oddechowych.

W zależności od wybranej mieszanki betonowej, możliwe jest uzyskanie polerowanego lub szczotkowanego wykończenia. Na wykończenie wpłynie rodzaj betonu, mieszanki, marki i poziomu gładkości. Szczotkowane wykończenie zwykle ma bardziej równą teksturę i jest łatwiejsze do utrzymania. Aby zwiększyć skuteczność wykończenia, można użyć gruboziarnistego papieru ściernego.

Innym sposobem na osiągnięcie gładkiego wykończenia jest ręczne trawienie betonu. Podczas procesu wylewania, prawdopodobnie będziesz szczotkować beton za pomocą szczotki o sztywnym włosiu. Ale gdy cement jest ustawiony, można użyć kielni mocy. Zacieraczki mocy mają ostrza, które siedzą bezpośrednio na beton. Są one dostępne zarówno w wersji chodzącej, jak i jeżdżącej.

Po przygotowaniu podłogi można zastosować środek barwiący na bazie wody. Produkty te nie powodują reakcji chemicznych z betonem, więc zapewniają bogate, gładkie wykończenie. Możesz wybierać z szerokiej gamy kolorów, a wyniki są bardziej przewidywalne niż barwienie kwasem.

Przed nałożeniem warstwy wykończeniowej, należy upewnić się, że powierzchnia betonu jest wolna od kurzu i brudu. Beton powinien być odkurzony i zamieciony, aby usunąć wszelkie luźne zanieczyszczenia. Jeśli pojawią się jakieś plamy, można je usunąć mieszaniną kwasu muriatrycznego i wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *