Jak zrobić kwiat lotosu z papieru origami

Jak zrobić kwiat lotosu z papieru origami

Kwiat lotosu to piękny kwiat, który jest symbolem czystości, odrodzenia i dobrobytu. Reprezentuje najwyższy poziom świadomości. Dla Hindusów lotos jest związany z boginią Durgą, a także jest ofiarą dla bogów. Jeśli jesteś buddystą, lotos jest symbolem dobrobytu, płodności i zmartwychwstania. Kwiat ten jest również symbolem wiary i oczyszczenia.

Kwiaty lotosu można wykonać z papieru origami lub serwetki z tkaniny. Są one łatwe do wykonania i mogą być używane jako prezenty lub wystrój. Możesz użyć różnych wzorów i kolorów, aby kwiat był bardziej atrakcyjny. Ten tutorial nauczy Cię jak zrobić prosty, ale elegancki, papierowy kwiat lotosu.

Po pierwsze, będziesz potrzebować kilku podstawowych materiałów. Możesz użyć kawałka cienkiego papieru do wykonania kwiatu lub pociąć serwetkę na kwadraty i złożyć je w płatki. Aby uzyskać jak najwięcej z Twojego kwiatu, pamiętaj, aby wybrać najlepszy rozmiar papieru do pracy. Cieńszy papier pozwoli Ci uzyskać znacznie bardziej elegancki wygląd kwiatu.

Następnie będziesz potrzebował szablonu. Szablon kwiatu lotosu pomoże Ci zrobić kwiat o średnicy 7 cm, możesz go przeskalować w górę lub w dół, aby zrobić większy lub mniejszy kwiat. Niektóre szablony posiadają również żółty pasek, który jest centralną częścią kwiatu.

Na koniec będziesz potrzebować nożyczek, kleju i trochę taśmy florystycznej. Twój gotowy produkt będzie stanowił uroczy prezent dla kogoś specjalnego. Zrób go dzień wcześniej i przechowuj w chłodnym, suchym miejscu.

Dodatkowo, należy przyjrzeć się wykorzystaniu kolorystyki ombre, aby uzyskać bardziej wymiarowy efekt. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego efektu jest użycie pastelowej kredy.

Kolejną rzeczą do rozważenia jest liczba warstw, które będą potrzebne. Będziesz potrzebował czterech warstw dla kielicha i dwóch warstw dla płatków. W przypadku grubszego papieru, może być konieczne zwiększenie ilości warstw. W ten sposób możesz sprawić, że końcowe fałdy będą mniej delikatne.

Podczas składania płatków pamiętaj, że możesz łatwo podrzeć papier, zwłaszcza jeśli nie jesteś ostrożny. Dlatego należy uważać, aby zagniecenia były ostre. Podczas składania staraj się składać płatki w tym samym kierunku, co środek kwiatu.

Istnieje wiele różnych technik origami, których możesz użyć do wykonania kwiatu lotosu, ale zagięcie blintz jest jednym z najbardziej popularnych. Będziesz chciał również upewnić się, że nie rozerwiesz papieru podczas odwracania go.

Kiedy skończysz z kwiatem, możesz go ozdobić kolorowymi szklanymi kamieniami lub koralikami. Możesz również spróbować ozdobić go pierścieniem z nici lub drutu. Lub, jeśli wolisz, możesz owinąć go taśmą kwiatową, aby utrzymać go razem.

Jednak prawdziwym sekretem zrobienia wspaniałego papierowego kwiatu jest zrobienie dobrze zaprojektowanego szablonu. Istnieje kilka darmowych szablonów do wyboru, a także możesz sprawdzić samouczek obrazkowy krok po kroku, aby uzyskać pewne wskazówki i porady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *