Jak zrobić ładne zdjęcia nad morzem

Jak zrobić ładne zdjęcia nad morzem

Robienie ładnych zdjęć nad morzem jest łatwe, jeśli wiesz, gdzie patrzeć. Plaża ma wiele ciekawych szczegółów. Należy zwrócić baczną uwagę na piasek, niebo i fale. Zabawne może być również uchwycenie szczegółów na obiektach, które wydają się unosić na wodzie.

Najlepszy czas na fotografowanie morza to okolice zachodu słońca. Jest to doskonała okazja do zrobienia kilku fajnych zdjęć odbić zachodzącego słońca w wodzie. W dni ze spokojnym oceanem jest to świetny czas, aby uzyskać ujęcie fali na molo lub wolnostojącej skale.

Dobrą zasadą jest unikanie robienia tego samego zdjęcia co ktoś inny. Zrób kilka ujęć lub przynajmniej spróbuj zmienić punkt widzenia, aby zobaczyć, jak dany obszar wygląda z innej perspektywy. Koniecznie sprawdź prognozę pogody przed wyjazdem. Nawet jeśli nie masz parasola, będziesz chciał być przygotowany na elementy.

Dobrym pomysłem jest przeczytanie instrukcji obsługi swojego aparatu. Uzyskanie najlepszych zdjęć to kwestia posiadania odpowiednich ustawień. Na przykład, statyw jest niezbędny do wykonywania zdjęć z wolną migawką. Użycie teleobiektywu pomoże Ci zbliżyć się do akcji, podobnie jak przybliżenie obiektu.

Aby zrobić zdjęcie, które pokaże najlepsze cechy morza, powinieneś zdecydowanie skorzystać z filtra polaryzacyjnego. Odetną one odblaski słoneczne i refleksy. Ponadto, mogą one wzmocnić błękity w tle zdjęcia. Polaryzatory mogą być najlepszym rozwiązaniem dla fotografów, którzy planują używać swojego aparatu w warunkach słabego oświetlenia.

Podczas gdy wiele osób uważa, że obiektyw typu fisheye jest najlepszym sposobem na fotografowanie krajobrazów morskich, mały teleobiektyw może wykonać znacznie lepszą pracę. Jeśli próbujesz uchwycić zwierzę lub formację skalną, dobrej jakości teleobiektyw zapewni wyraźny widok obiektu.

Jedną z najbardziej imponujących rzeczy w fotografii morskiej jest to, że rzadko znajdziesz się sam. W ciągu dnia, surferzy, biegacze i inni miłośnicy plażowania są w pełni sił. Jednak gdy zapada noc, na piaskach gromadzą się rodziny, a nawet pary. Przy odpowiedniej cierpliwości można uchwycić niezapomnianą scenę.

Możesz nawet użyć funkcji zdalnego sterowania aparatem, aby zrobić zdjęcie, gdy timer się wyłączy. Pamiętaj o zrobieniu zdjęcia testowego, aby sprawdzić ekspozycję i ISO, ponieważ te ustawienia będą miały wpływ na zdjęcie.

Skoro już przy tym jesteśmy, najlepszy czas na zrobienie zdjęcia morza jest po zachodzie słońca. Słońce zachodzi na zachód, dzięki czemu światła i kolory oceanu są bardziej dramatyczne. Ponadto jest to najlepszy czas, aby uchwycić wspomnianą złotą godzinę, najlepszy czas na zrobienie zdjęć z dobrym oświetleniem.

Istnieje wiele innych zabawnych sposobów na zrobienie ładnych zdjęć nad morzem. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy ekspertem, poniższe wskazówki pomogą Ci zrobić więcej ciekawych zdjęć podczas następnej podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *