Jak zrobić piekarnik w garażu

Jak zrobić piekarnik w garażu

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z majster-pmb.pl

Jeśli chcesz zbudować piec garażowy powinieneś być świadomy, że jest wiele rzeczy do rozważenia. Być może trzeba będzie skorzystać z pomocy profesjonalistów, aby upewnić się, że twój piec spełnia kody budowlane. Dobrą zasadą jest znalezienie profesjonalisty, który może zabrać Cię przez proces od początku do końca. To zapewni, że twój piekarnik będzie bezpieczny w obsłudze i przejdzie każdą inspekcję budynku.

Pierwszym krokiem w procesie budowy jest wykonanie ramy podłogowej. Powinna być ona zbudowana ze stalowych kołków. Są one dostępne w kilku grubościach. Wybierz grubość, która jest odpowiednia dla wagi elementów grzewczych. Należy pamiętać o użyciu zacisku blokującego, aby utrzymać kołki w miejscu. W zależności od wielkości pieca, trzeba będzie dodać trochę usztywnienia, aby utrzymać podłogę przed wygięciem.

Następna jest izolacja. Możesz uzyskać nieobjęte R13 izolacji z włókna szklanego w hurtowych ilościach w lokalnym sklepie domu poprawy. Wełna mineralna jest często lepszym wyborem ze względu na wysoką ocenę temperatury. Aby zaizolować piekarnik, trzeba będzie umieścić izolację między każdym stadniną.

Jeśli chodzi o przewody, można zdecydować się na użycie przewodów kominowych o szerokości 10″ i głębokości 3,25″. Są one również dostępne w długościach 8′. Sprawdzają się one dobrze w przypadku pieca do malowania proszkowego, ponieważ umożliwiają równomierne rozprowadzenie ciepła w całym piecu.

Izolacja jest ważna, ponieważ spowalnia tempo, w którym ciepło przenosi się z zewnątrz do wewnątrz. Jest to ważne, jeśli planujesz używać dmuchawy do cyrkulacji powietrza w swoim piekarniku. Inną zaletą stosowania tego typu izolacji jest to, że utrzyma ona zewnętrzną część piekarnika w chłodzie.

Dla najlepszego możliwego uszczelnienia można również użyć wysokiej temperatury uszczelniacz. Jednak nie jest to tanie przedsięwzięcie. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, powinieneś być w stanie zlokalizować lokalną firmę dostawczą metalu, który będzie cięcie blachy do specyfikacji. Należy również pamiętać o noszeniu odpowiedniego sprzętu ochronnego.

Wreszcie, należy umieścić w wentylacji przynieść świeże powietrze do garażu. Być może trzeba będzie usunąć podłogę garażu. Alternatywnie, można mieć odpowietrznik zainstalowany na górze drzwi garażowych. Upewnij się, że pozostawiasz dużo miejsca przed drzwiami.

Dodatkowo, do cyrkulacji powietrza w piecu należy użyć dmuchawy o wysokiej temperaturze. Powinna być ona podłączona do skrzynki kontrolnej na zewnątrz piekarnika. Idealnie, całkowita moc wszystkich elementów grzewczych powinna wynosić gdzieś pomiędzy 100 a 150 watów.

Aby zakończyć piec do malowania proszkowego, trzeba będzie zainstalować trzy zespoły świetlne na suficie. Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Możesz wywiercić otwory w górnej części, włożyć do nich żarówkę urządzenia, a nawet przymocować ceramiczną oprawę oświetleniową.

Na koniec można użyć narzędzia Dremel z tarczą tnącą do cięcia elementów grzejnych. Warto jednak rozważyć użycie narzędzia pneumatycznego do cięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *