Jak zrobić roztwór soli fizjologicznej w domu

Jak zrobić roztwór soli fizjologicznej w domu

Roztwór soli to mieszanina soli i wody, powszechny rodzaj środka dezynfekującego i czyszczącego. Roztwór może być stosowany do wielu celów, w tym oczyszczania zatok i infekcji jamy ustnej. Może być również świetnym dodatkiem do wielu napojów, aby dodać trochę słoności. Możesz zrobić swój własny roztwór soli w domu.

Aby zrobić roztwór soli, będziesz potrzebował dwóch podstawowych składników: soli niejodowanej i wody. Ilość soli i wody, której używasz, zależy od rodzaju problemu, który próbujesz leczyć. Na przykład, jeśli potrzebujesz sprayu z solą do nosa, użyjesz mniej soli niż gdybyś robił płukankę z soli. Jeśli chcesz użyć płukanki solnej do czyszczenia oczu, możesz wymieszać w jednej łyżeczce wody destylowanej. Pamiętaj jednak, że sól fizjologiczna domowej roboty nie jest sterylna i może zawierać zanieczyszczenia.

Gdy masz już swoje składniki, musisz je zagotować w garnku. Jeśli nie masz kuchenki, możesz przygotować swój roztwór soli fizjologicznej w mikrofalówce. Podgrzewaj roztwór soli przez około jedną lub dwie minuty, a następnie pozwól mu ostygnąć. Nie dodawaj niczego do roztworu soli, gdy jest on gorący. Po ostygnięciu można go przechowywać w pojemniku.

Kiedy będziesz gotowy do użycia swojego roztworu soli fizjologicznej, będziesz musiał najpierw opłukać ręce. Następnie należy umieścić roztwór soli fizjologicznej w szklanym słoiku lub butelce. Pamiętaj, aby dokładnie umyć słoik lub butelkę, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Zanim zaczniesz używać roztworu soli fizjologicznej, musisz również wysterylizować pojemnik.

Jeśli planujesz przechowywać roztwór soli fizjologicznej przez miesiąc lub dłużej, musisz umyć słoik lub butelkę ciepłą wodą z mydłem. Ponadto, należy przepuścić go przez zmywarkę, aby upewnić się, że jest bezpieczny do przechowywania. Korzystanie z roztworu soli do piercingu jest dobrym sposobem na oczyszczenie rany. Podczas gdy roztwór jest sterylny, nadal należy wytrzeć go czystą szmatką po zakończeniu.

Kiedy robisz swój własny roztwór soli, możesz wybrać wodę destylowaną lub wodę z kranu. Woda destylowana jest zazwyczaj dostępna w sklepach za mniej niż 1$ za galon. Można również zrobić roztwór soli z ciepłą wodą i szczyptą sody oczyszczonej. Aby zrobić płukankę solną, możesz podgrzać 8 uncji przegotowanej wody w rondlu lub podgrzać ją w mikrofalówce przez dwie minuty.

Będziesz potrzebować butelki z solą fizjologiczną do płukania nosa lub strzykawki z bańką, aby wkłuć roztwór do nosa. Możesz kupić te produkty w drogeriach. Możesz też wlać roztwór soli fizjologicznej do ucha, używając strzykawki do uszu. Ta metoda jest bardzo pomocna, gdy cierpisz z powodu przeziębienia.

Upewnij się, że nie dotykasz roztworu gołymi rękami. Należy również nosić rękawiczki podczas przygotowywania i przechowywania roztworu soli fizjologicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *