Jak zrobić skrzynię ogrodową

Jak zrobić skrzynię ogrodową

Jeśli chcesz uprawiać kwiaty lub warzywa, skrzynia ogrodowa z podwyższonym łóżkiem jest oczywistym rozwiązaniem. Istnieje wiele materiałów, których można użyć, w tym nieobrobiona tarcica, tarcica poddana obróbce ciśnieniowej, plastik z recyklingu, a nawet stal ocynkowana. Są one proste w montażu i niedrogie. Łóżka te mogą być używane zarówno jako podniesione, jak i płaskie miejsca do sadzenia, w zależności od tego, co uprawiasz.

Jedną z najlepszych części tego procesu jest fakt, że możesz zbudować łóżko o dowolnej wielkości, bez względu na to, jak małe lub duże jest twoje podwórko. Kluczem jest wybór materiału o odpowiedniej charakterystyce wielkości. Czy chcesz łóżko, które jest dwa stopy szerokości, cztery stopy szerokości, lub pole, które jest metr kwadratowy, można uzyskać ładne patrząc ogród bez wydawania zbyt wiele pieniędzy.

Aby uzyskać ładniejszy wygląd, możesz użyć dekoracyjnych wsporników narożnych, aby zwiększyć swój gotowy produkt. Możesz znaleźć niektóre, które są zaprojektowane tak, aby wyeliminować potrzebę słupka narożnego, zbyt. Jest to dobry sposób, aby upewnić się, że gleba pozostaje w miejscu. To może również utrzymać chwasty w zatoce.

W zależności od potrzeb, można również kupić zestaw prefabrykatów, który jest dużo mniej pracy. Są one dostępne w centrach domowych i u dostawców ogrodów. Niektóre zawierają odpowiedniej wielkości tarcicę, tacę ociekową i kilka dodatków za cenę wiązaną. Prefabrykowane łóżko może być świetną opcją, jeśli mieszkasz w sąsiedztwie z surowymi zasadami HOA.

Zanim zaczniesz wyrywać swój trawnik, powinieneś poświęcić czas na zmierzenie powierzchni ogrodu. Dobrą zasadą jest zacząć od prostokąta. Pozwoli to zmieścić więcej roślin w mniejszej przestrzeni i da Ci lepszy obraz tego, co masz. Musisz być pewny, aby zostawić wystarczająco dużo miejsca na węże i zwilżacze, które będziesz instalować, jak również.

Jeśli masz dzieci, możesz również rozważyć ich zaangażowanie. Jest to dobry pomysł, ponieważ będą one cieszyć się nowością bycia odpowiedzialnym za coś tak zabawnego. Dodatkowo, nauczą się wiele o tym, jak działają różne rzeczy. Ponadto, daje im to poczucie spełnienia. Dzieci pokochają możliwość zabawy swoimi nowymi elastycznymi pałeczkami.

Aby uzyskać dobry wygląd, rozważ użycie metalowego wspornika narożnego. Oferują one polerowany wygląd i mogą pomóc utrzymać twoją ziemię w miejscu. Korzystanie z metalowego wspornika narożnego może być również doskonałym sposobem na zapobieganie przeciekaniu łóżka. Metal to radiator, więc może ogrzać glebę nieco szybciej niż drewno lub plastikowe łóżko. Jeśli jednak obawiasz się o zdolność zatrzymywania wilgoci przez wybrany materiał, możesz nie zdecydować się na tę opcję.

Innym sposobem, aby przejść jest użycie palet drewnianych. Drewniane palety są niedrogie, łatwe do znalezienia i mają kształt piramidy, co czyni je idealnym wyborem dla ogrodu warzywnego lub kwiatowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *