Jak wprowadzić tryb ciemny na Facebooku

Jak wprowadzić tryb ciemny na Facebooku

Jeśli szukasz, aby zmniejszyć zmęczenie oczu i poprawić żywotność baterii, może chcesz dowiedzieć się, jak zrobić tryb ciemny na Facebooku. Można to zrobić za pomocą wbudowanych narzędzi w przeglądarce lub zmieniając ustawienia w aplikacji Facebook. Korzyści z tego to zmniejszenie odblasków i poprawa czytelności. Jest to szczególnie przydatne, gdy przewijasz swój feed późno w nocy.

Facebook to portal społecznościowy i aplikacja, która istnieje od 2004 roku. Oprócz zapewnienia ludziom platformy do łączenia się z przyjaciółmi i rodziną, sieć społecznościowa jest również właścicielem WhatsApp. Od października 2020 roku, Facebook rozwinął nowy projekt pulpitu, który zawiera opcję trybu ciemnego. Wcześniej Facebook wprowadził tryb ciemny tylko w swojej aplikacji mobilnej.

Dla tych z was, którzy używają Google Chrome jako przeglądarki z wyboru, istnieje poręczne narzędzie, które pomoże wam włączyć i wyłączyć tryb ciemny na Facebooku. Nazywa się to rozszerzenie Turn Off the Lights Browser i jest zdecydowanie warte zainstalowania, jeśli szukasz zmiany wyglądu strony.

Chociaż nie jest tajemnicą, że zmniejszenie odblasków na ekranie i wykorzystanie mniejszej ilości energii baterii są dobre rzeczy, najlepszym sposobem, aby przejść o tym jest użycie trybu ciemnego. Tryb ciemny zmniejszy ilość białych pikseli i czarnych pikseli na komputerze lub smartfonie. Czarne piksele zużywają znacznie mniej energii niż ich białe odpowiedniki, a to może być duża wygrana, jeśli chodzi o żywotność baterii.

Aby zacząć, otwórz aplikację Facebook i zaloguj się. Będziesz musiał upewnić się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję, ponieważ to właśnie pozwala włączyć i przełączyć funkcję trybu ciemnego. Po wykonaniu tego kroku, będziesz gotowy do pracy.

Następnie musisz przejść do zakładki „Menu” w prawym dolnym rogu ekranu. Spowoduje to wyświetlenie menu opcji. Stąd, zobaczysz opcję „Ustawienia & Prywatność”. Alternatywnie, można poruszać się po tym menu, dotykając menu hamburger. Przejdź do „Preferencje” i wybierz opcje, które są dla Ciebie odpowiednie.

Teraz, gdy włączyłeś tryb ciemny na Facebooku, czas zacząć go używać. Korzystanie z funkcji, które ma do zaoferowania nie jest trudne. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć odpowiednie ustawienie, aby umieścić go w akcji. Oczywiście, możesz chcieć dostosować swoje doświadczenie na Facebooku, dostosowując kolor tła, odwracając schemat kolorów lub nawet włączając sam tryb ciemny.

Istnieje wiele więcej fajnych rzeczy do zrobienia z trybem ciemnym, ale najlepsze z nich nie zawsze są najbardziej oczywiste. Jeśli jesteś w pixel spotting, szybkie wyszukiwanie w Google pokaże ci, że czarny piksel zużywa znacznie mniej energii niż biały piksel.

Najprostszym sposobem jest przejście do ustawień konta, gdzie będziesz mógł włączyć lub wyłączyć tę funkcję. W zależności od urządzenia, menu może pojawić się samo. W systemie Android, można również uzyskać dostęp do niego poprzez ustawienia systemowe. Inne urządzenia będą wymagały naciśnięcia przycisku, aby aktywować funkcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *