Jak zrobić świąteczny wieniec na drzwi

Jak zrobić świąteczny wieniec na drzwi

Wieniec świąteczny dodaje świąteczny wygląd do każdych drzwi wejściowych. Jest to świetny sposób, aby świętować sezon świąteczny, i może być wykonane szybko i łatwo. Można znaleźć szeroką gamę wieńców do wyboru, w tym te wykonane z jagód, puszek, a nawet dzwonów. Jednak ważne jest, aby rozważyć projekt wieńca, jak prosty projekt może być podniesiony z kilkoma wykończeniami.

Najczęstsze elementy używane w wieńcach to jodła, ostrokrzew i jemioła. W zależności od tego, jaki wygląd chcesz osiągnąć, można je zastąpić innymi zielonymi liśćmi, takimi jak rozmaryn czy eukaliptus. Dzięki temu wieniec zyska naturalny wygląd.

Jeśli szukasz wyjątkowego i kapryśnego pomysłu na wieniec świąteczny, rozważ zrobienie wieńca z pomponów. Jest to zabawny zwrot na klasycznym stylu i wymaga niewiele więcej niż nawinięcie przędzy i przyklejenie ozdób na gorąco. Możesz to zrobić podczas pieczenia ciasteczek lub oglądania świątecznego filmu Lifetime.

Aby uzyskać bardziej rustykalny wieniec, spróbuj zrobić wieniec z szyszek. Szyszki sosnowe są łatwe do zdobycia i mogą być zbierane z Twojego podwórka. Będziesz chciał, aby pozwolić szyszki sosnowe do całkowitego wyschnięcia przed umieszczeniem ich na wieńcu. Po wyschnięciu wieńca możesz go udekorować dodatkowymi liśćmi i ozdobami.

Innym świątecznym pomysłem na wieniec jest wieniec z suszonych owoców. Możesz go wykonać z lasek cynamonu, plastrów pomarańczy i drewnianych ozdób. Można je ułożyć na zwykłym wieńcu z obręczy lub bardziej rozbudowanym wieńcu bazowym. Pamiętaj tylko, aby przed przymocowaniem ozdób, nakłuć je.

Ozdoby można kupić lub spróbować swoich sił w tworzeniu własnych. Możesz użyć wielu różnych kształtów i rozmiarów, w zależności od tego, jaki wygląd chcesz uzyskać. Aby zakończyć swój wieniec, możesz powiesić go za pomocą wstążki lub użyć wieszaka na drzwi.

Możesz również użyć swojej wyobraźni, aby stworzyć wyjątkowy i zabawnie wyglądający wieniec. Jedną z opcji jest użycie wieńca w kształcie diamentu. Zamiast okrągłego wieńca, projekt w kształcie diamentu jest świetną alternatywą. Oprócz dekoracyjnych bombek i wstążki, możesz dołączyć słodki ornament bałwanka.

Innym zabawnym pomysłem DIY jest zrobienie sceny śnieżnej. Można to osiągnąć za pomocą małej figurki domu lub kilku szpulek iskrzącej przędzy. Zawieś to na czerwonej i zielonej wstążce, aby uzyskać piękny wygląd. Zrób swoje własne mini drzewka lub pompony, aby dodać do sceny.

Jeśli nie podoba Ci się pomysł świeżego wieńca, rozważ zrobienie zamiast niego białego wieńca z pomponami. Sarah z Dwell and Dine zrobiła to z pięknym białym wieńcem. Przy odrobinie wprawy, możesz błyskawicznie opanować sztukę tworzenia wieńca z pomponami.

Jeśli chcesz stworzyć wieniec, który będzie zarówno świąteczny, jak i łatwy w utrzymaniu, rozważ wykonanie wieńca z jagód. Użycie różnych czerwonych i zielonych jagód na wieńcu sprawi, że będzie on uzupełniał istniejące w domu dekoracje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *