Jak zrobić wkład do świecy

Jak zrobić wkład do świecy

Wykonanie świecy to świetny sposób na relaks i kreatywność przy użyciu kilku łatwych do znalezienia materiałów. Proces jest dość łatwy i może być wykonany przez każdego w rodzinie. Jest to również ekonomiczny projekt do zrobienia, pozwalający na zaoszczędzenie pieniędzy podczas robienia miłego prezentu dla kogoś, kogo kochasz.

Istnieją różne opcje, jak zrobić świecę, od tradycyjnego zanurzania wosku do bardziej nowoczesnej metody topienia i wylewania. Jedna z metod polega na prostej i skutecznej kąpieli wodnej. Kąpiel wodna to wygodny i praktyczny sposób na oczyszczenie form do cukru i usunięcie wosku z wkładów do świec. Ten krok powinien być wykonany co najmniej dwa razy, aby dać woskowi duże szanse na pozostanie w pojemniku.

Inna opcja jest kupować zestaw który zawiera wszystko ty potrzebujesz robić tuzinowi lub więcej świeczki. Te zestawy przychodzą z knotami, woskiem i poręczną kartą instruktażową, która poprowadzi cię przez proces. Sprzedają przy najwięcej rzemieślniczych sklepów, i kosztują o ten sam jako few sklep kupujący świeczki. Jeśli chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej, rozważ subskrypcję usługi takiej jak Candle Club.

Przed rozpoczęciem procesu, upewnij się, aby zmierzyć swoje knoty dla właściwego rozmiaru. Będziesz musiał przyciąć knoty do około 1’4″ wysokości. Zmierz również szerokość knotów, aby upewnić się, że są one wystarczająco szerokie, by spalić świecę.

Upewnij się, że używasz bezdotykowego termometru na podczerwień, aby zmierzyć temperaturę wosku Twojej świecy. Poza tym, że pomoże Ci uniknąć strat, narzędzie to zapewni Ci bezpieczeństwo, jeśli wosk się zapali. Gdy osiągniesz odpowiednią temperaturę, przelej wosk do przygotowanych słoików. Wytrzyj nadmiar wosku ręcznikiem papierowym.

Jeśli chodzi o to, jak zrobić świecę, prawdziwa odpowiedź jest kwestią osobistych preferencji. W zależności od rodzaju naczynia, które posiadasz, być może będziesz musiał eksperymentować z różnymi temperaturami. Jednak dobrą zasadą jest zacząć od 120 oF znaku, a następnie pracować swoją drogę w górę stamtąd.

Po roztopieniu wosku możesz dodać zapach i knot. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, pozwól swojej nowej świecy ostygnąć i zastygnąć przez co najmniej 24 godziny. Pamiętaj, aby trzymać ją poza zasięgiem dzieci. Najlepiej pozostaw ją w ciepłym, suchym miejscu, z dala od przeciągów, miękkich mebli i materiałów łatwopalnych.

Aby Twoje słoiki pozostały czyste, powinieneś użyć pokrywki z papieru woskowego. Zapobiegnie to rozlewaniu się wosku do słoików. Alternatywnie możesz użyć zwykłego obcinacza do knotów. Pamiętaj, aby wytrzeć nadmiar wosku ręcznikiem papierowym przed ponownym założeniem pokrywki.

Oprócz oszczędzania pieniędzy i ochrony środowiska, robienie świec może być przyjemne i satysfakcjonujące. Nie spiesz się i ciesz się tym doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *