Jak zrobić własny klej do tipsów

Jak zrobić własny klej do tipsów

Domowy klej do tipsów to świetna zabawa. Jest nie tylko niedrogi, ale także bezpieczny dla smaku i przyjazny dla środowiska. Może być używany do różnych rzemiosł, od papieru do googly eyes. Możesz nawet przechowywać swoje gotowe dzieło w słoiku. To sprawia, że jest to świetny projekt dla dzieci lub dorosłych.

Oprócz tego, że jest tani i łatwy do wykonania, domowej roboty klej do tipsów można zrobić ze składników, które łatwo znaleźć w swojej kuchni. Większość składników znajduje się bezpośrednio w twojej spiżarni, więc nie będziesz musiał udawać się do sklepu. W rzeczywistości, można nawet zrobić partię, aby trwać przez kilka dni.

Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz jest rurka tip top. Upewnij się, że końcówka jest wystarczająco szeroka, aby pomieścić plasterek kleju. Jeśli końcówka jest zbyt wąska, zawsze możesz użyć wykałaczek, aby stworzyć cylindryczny kształt. Upewnij się jednak, że używasz odpowiedniego przyboru do nakładania kleju.

Innym przydatnym narzędziem jest dobra para kleszczy. Można je znaleźć w sklepach rzemieślniczych za około funta. Dołącz kleszcze do końcówki rury, ale nie dołączaj ich do uchwytu. To zapobiegnie uchwytowi od zgniatania końcówki. Gdy masz już gotowe przybory, podgrzej klej przez kilka sekund.

Następnym krokiem jest dodanie szczypty soli. Sól pomaga zapobiegać rozwojowi bakterii na twoim kleju. Dodatkowo, jest ona całkowicie naturalnym środkiem konserwującym.

Istnieje wiele innych składników, których możesz użyć, ale nie musisz wychodzić z siebie, aby stworzyć klej do tipsów DIY. Wystarczy spojrzeć na swoją kuchnię, aby uzyskać trochę inspiracji. Niektóre podstawowe składniki to mąka, woda, sól i ocet.

Użycie ich w połączeniu ze sobą sprawi, że powstanie prosty i łatwy w użyciu klej. Chociaż może nie być tak trwałe, jak niektóre inne kleje na rynku, jest to zdecydowanie jeden z najłatwiejszych do wykonania. Pamiętaj, aby zachować klej w szczelnym pojemniku lub słoiku dla dłuższego przechowywania.

Aby mieć pewność, że nie używasz złego kleju, spróbuj użyć małej probówki, aby sprawdzić konsystencję kleju. Nie zapomnij również o pozostawieniu kleju do ostygnięcia. Po dwóch godzinach, powinieneś być w stanie zastosować go do paznokci bez kapania.

Jak w przypadku każdej domowej roboty, najlepszym sposobem na określenie jej zalet jest samodzielne wypróbowanie. Kiedy to zrobisz, zostaniesz nagrodzony zabawą i ładnie wyglądającym paznokciem. Niezależnie od tego, czy chcesz spróbować swoich sił w sztuce paznokciowej, czy po prostu złapać klej do googly eyes, nie ma powodu, aby nie dać mu szansę.

Używanie odpowiedniego kleju do tipsów to nie tylko dobry pomysł, to właściwie wymóg. Ważne jest, aby wybrać materiał, który jest zdrowy dla skóry i paznokci. Na przykład, można uniknąć stosowania produktu, który zawiera szkodliwe chemikalia, takie jak PVA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *